Hongarije 10% vennootschapsbelasting!
Geachte, beste,
We gaan het niet over politiek hebben en we gaan niet zeuren, oef. De blik vooruit en heel wat tips. Zo als u weet maar we herhalen het graag, kunnen wij u ook begeleiden bij het oprichten van een bedrijf in China. Dit is een kluwen maar we durven te stellen dat we de nodige expertise in huis hebben en een voldoende netwerk om dit tot een goed einde te brengen. In het najaar brengen we een e-book uit over China. Een dezer bieden we twee nieuwe e-books aan over successierechten en erfrecht op onze website. Verder verschijnen er wekelijks meerdere artikels op www.bespaarbelastingen.be, ga zeker is een kijkje nemen.
U weet toch dat tot eind 2011 in Vlaanderen bouwgrond kan geschonken worden aan een verlaagd tarief. Dit onder de voorwaarde dat in de schenkingsakte vermeld wordt dat de geschonken bouwgrond volgens de stedenbouwkundige voorschriften bestemd is voor woningbouw en er een verbintenis werd opgenomen dat binnen de drie jaar na de schenking een volledig bouwdossier zal ingediend worden. Wist u dat de bouwgrond niet in Vlaanderen hoeft te liggen. Dus wenst u een grond te schenken in Brussel of Wallonië als Vlaming dan betaalt u ook daar slechts deze verlaagde rechten, dit is een gevolg van het Lambermont-akkoord van enkele jaren geleden.
En verder belangrijk nieuws uit de internationale fiscale wereld:
° Hongarije was al een zeer aantrekkelijke locatie en heeft nu heel concrete plannen om haar tarief vennootschapsbelasting te verlagen van 19% naar 10%, prima nieuws;
° verder heeft Hongarije net een verdrag afgesloten met Hong kong;
° verder zijn er twee nieuwe spelers in de offshorewereld die hoe langer hoe geloofwaardiger worden: Labuan (deel van Maleisië) en Botswana.
En tot slot een ongehuwde dame keek op tegen een indiciair tekort. Ze kon dus haar levenswandel niet verklaren aan de hand van gekende inkomsten. De dame verklaarde dat ze een rijke minnaar had die haar financieel steunde. De fiscus vroeg dan het positief bewijs van dit gegeven. De dame in kwestie verschool zich achter haar privacy en die van haar gehuwde minnaar. Bovendien stelde ze dat dergelijk bewijs niet werd gevraagd aan gehuwden. Het Hof van beroep aanvaardde de dame haar standpunt niet, bovendien zijn gehuwden verplicht tot samen wonen maar ongehuwde minnaars zijn niet verplicht elkaar financieel te steunen, aldus het Hof
Veel sterkte aan het fiscale front !
Met vriendelijke groeten,
I De Hoon
Director
Bekijk ook deze artikels uit de categorie Tip van de week.
- Schenk discreet aan je kleinkind...
- Licht de aankoopoptie van je wagen...
- A hell of a year!
- Zwier die bedrijfswagen uit je vennootschap!
- Aandelen aan toonder: 1 voor 12
- Het verdriet van België! De nieuwe belastingen! Schande, schande!!!!
- Anoniem vastgoed kopen
- Geheime commissielonen, te mijden als de pest!
- Betaal ook als kind géén successierechten op de gezinswoning!
- Elio staat voor de deur!
- Laat geen euro verlies verloren gaan...
- Open uw ogen voor Di Rupo ze sluit...
- Heropen de mijnen en stop Di Rupo in de diepste mijnschacht! Lees hier het fiscale luik van zijn nota!
- De schande voorbij!
- Vrolijk de optie van je wagen lichten
- Fiscus mag nooit in uw privé vertrekken, ook niet als u toestemming geeft!
- Opgelet voor snuffelende hyena's op de luchthaven...
- Wordt niet belast op uw vastgoedwinsten in de UK...!Hoe?
- Uw interesten in éénmaal in aftrek nemen!
- Slim omgaan met de notionele intrestaftrek























